Tep Star / tepovanie a čistenie

MENZERNA HEAVY CUT COMPOUND 400, 1 L

Strojové leštenie TOP

Univerzálna, prémiová, brúsna pasta na jednokrokové odstránenie aj rozsiahlejších škrabancov, s výsledkom vysokého lesku. 

Výrobca: Menzerna
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 22759.261.001
Dostupnosť: do 2 dní
34.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

MENZERNA HEAVY CUT COMPOUND 400, 1 L

Menzerna Heavy Cut Compound 400 (skrátene HCC400) je z rady prémiových produktov značky Menzerna. Neobsahuje silikón a spája viaceré kroky procesu korekcie laku do jedného - heavy cut (brúsenie), medium cut (jemné brúsenie, odstraňovanie letokruhov a hologramov) a finish (leštenie). 

Univerzálne schopnosti tejto pasty sa dajú číslami vyjadriť takto:
Brúsenie/rezanie laku: 8 / 10
Výsledný lesk: 8 / 10

Maximálna abrazivita pasty: P1500 vlneným kotúčom; P2000 penovým kotúčom.
Odporúčané otáčky pri použití rotačnej leštičky: 800 - 1200 ot/min

Náradie a príslušenstvo:
Leštička:
Pastu je možné používať aj s rotačnou leštičkou (napríklad Liquid Elements Terminator V2)ale aj s orbitálnou/excentrickou. Použitie s rotačnými leštičkami je skôr pre skúsenejších používateľov, začiatočníkom odporúčame použiť orbitálnu leštičku (označujú sa aj excentrické alebo DA - Dual Action).

Kotúče:
Na leštenie s Menzerna HCC400 môžete použiť: 
-mikrovláknový alebo vlnený kotúč ak požadujete čo najväčšiu brúsnu schopnosť (a v tom prípade je vhodnejšia rotačná leštička) 
-tvrdý penový kotúč 
-stredne tvrdý alebo jemný penový kotúč v prípade, ak sa rozhodnete po prvotnom rozleštení tvrdým kotúčom ešte zvýšiť lesk

Návod na použitie

  • Pred leštením povrch/karosériu/vozidlo dôkladne vyčistite. Pred leštením je odporúčaná aj dekontaminácia laku.
  • Nádobu najprv pretrepte a následne naneste na kotúč. V závislosti od veľkosti kotúča naneste 3-4 kvapky cca veľkosti hrášku. Po nanesení na kotúč najprv pastu rozotrite manuálnue, vypnutou leštičkou, na plochu cca 50x50cm. Potom môžete leštičku zapnúť a začať leštiť, zo začiatku len miernejším tlakom na leštičku.
  • Ak vám dané množstvo pasty na ploche cca 50x50cm začne schnúť, stačí mierne postriekať kotúč rozprašovačom s čistou vodou (1-2 strieknutia na kotúč postačia). Zabránite tým prášeniu a zároveň sa bude povrch menej zahrievať.
  • Zo začiatku pasta vytvorí "mliečny" film. Leštite, pokiaľ tento film nebude vyzerať viac transparentne alebo olejovo. Ku koncu zmiernite tlak na leštičku a môžete trošku zvýšiť otáčky (cca o 10%).
  • Po skončení leštenia zotrite film a zvyšky pasty mikrovláknovou utierkou (nie príliš veľkým tlakom).
  • Ak je to potrebné - požadujete ešte vyšší lesk, zopakujte tento proces buď ešte pomocou mäkšieho kotúča alebo použite produkty Menzerna Finish pre vysoký lesk.
Update cookies preferences