Tep Star / tepovanie a čistenie

MENZERNA MEDIUM CUT POLISH 2500, 250 ml

Strojové leštenie TOP

Jemná brúsna pasta pre odstránenie jemnejších škrabancov (napr. automatické umývacie linky) a dosiahnutie lesku, respektíve na odstránenie stôp po brúsení hrubou brúsnou pastou (napr. Menzerna 1000/1100).

Výrobca: Menzerna
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 22828.281.001
Dostupnosť: do 2 dní
9.67 bez DPH
11.60 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

MENZERNA MEDIUM CUT POLISH 2500, 250 ml

Menzerna Medium Cut Polish 2500 (skrátene MCP2500) je určená na odstránenie jemnejších nedokonalostí laku s dosiahnutím lesku. Slúži tiež ako druhý krok po brúsení hrubou brúsnou Pastou Menzerna 1000 alebo 1100.

Úroveň schopností pasty:
Brúsenie/rezanie laku: 5 / 10
Výsledný lesk: 7 / 10

Maximálna abrazivita pasty: P3000
Odporúčané otáčky pri použití rotačnej leštičky: 800 - 1200 ot/min

Náradie a príslušenstvo
Leštička:
Pastu je možné používať aj s rotačnou leštičkou (napríklad Liquid Elements Terminator V2)ale aj s orbitálnou/excentrickou. Použitie s rotačnými leštičkami je skôr pre skúsenejších používateľov, začiatočníkom odporúčame použiť orbitálnu leštičku (označujú sa aj excentrické alebo DA - Dual Action).

Kotúče:
Na leštenie s Menzerna MCP2500 môžete použiť: 
-mikrovláknový alebo vlnený kotúč ak požadujete čo najväčšiu brúsnu schopnosť (a v tom prípade je vhodnejšia rotačná leštička) 
-tvrdý penový kotúč 
-stredne tvrdý penový kotúč

Návod na použitie

  • Pred leštením povrch/karosériu/vozidlo dôkladne vyčistite. Pred leštením je odporúčaná aj dekontaminácia laku.
  • Nádobu najprv pretrepte a následne naneste na kotúč. V závislosti od veľkosti kotúča naneste 3-4 kvapky cca veľkosti hrášku. Po nanesení na kotúč najprv pastu rozotrite manuálnue, vypnutou leštičkou, na plochu cca 50x50cm. Potom môžete leštičku zapnúť a začať leštiť, zo začiatku len miernejším tlakom na leštičku.
  • Ak vám dané množstvo pasty na ploche cca 50x50cm začne schnúť, stačí mierne postriekať kotúč rozprašovačom s čistou vodou (1-2 strieknutia na kotúč postačia). Zabránite tým prášeniu a zároveň sa bude povrch menej zahrievať.
  • Zo začiatku pasta vytvorí "mliečny" film. Leštite, pokiaľ tento film nebude vyzerať viac transparentne alebo olejovo. Ku koncu zmiernite tlak na leštičku a môžete trošku zvýšiť otáčky (cca o 10%).
  • Po skončení leštenia zotrite film a zvyšky pasty mikrovláknovou utierkou (nie príliš veľkým tlakom).
  • Pre doleštenie do vysokého lesku použite niektorý z produktov Menzerna Finish.
Update cookies preferences